Nauja

2022-02-02 naujienlaiškis


Džiaugiamės galėdami pranešti apie naujausią naujinimą, kuris pasirodė tiesiogiai! Be daugelio naujų dalykų, šios yra pagrindinės funkcijos, pasiekiamos naudojant naują naujinimą:

Neteisėtas Nr. 1: „Google“ šriftai neteisėti?

Sausio pabaigoje Miuncheno apygardos teismui teko nagrinėti „Google Fonts“ (šriftų integravimo į svetainę) temą. Teismas nusprendė, kad „Google Fonts“ įterpimas per „Google“ serverį be sutikimo yra neteisėtas ir priteisė ieškovei nuostolius. Kaip esate įpratę iš sutikimo valdytojo, sureagavome tiesiogiai ir šio mėnesio atnaujinime sukūrėme galimybę blokuoti Google Fonts ir kitus išorinius šriftų ir stiliaus elementus (automatinis blokavimas: meniu> CMP> Redaguoti> Kiti variantai> Blokuokite stilių lapus arba užblokuokite juos rankiniu būdu tinkindami kodą, žr. žinyną).
Mūsų rekomendacija: suaktyvinkite blokavimą arba, geriausia, tiesiog atsisiųskite šriftus ir įdėkite juos į savo serverį.

Neteisėtas Nr. 2: „Google Analytics“ neteisėta?

Be „Google Fonts“ neseniai buvo „pagauta“ ir „Google Analytics“: Austrijoje ten esanti duomenų apsaugos institucija vienu atveju nusprendė, kad „Google Analytics“ nesuderinama su BDAR principais, nes duomenys siunčiami į JAV ir yra ten nėra tinkamo apsaugos lygio. Todėl svetainės operatoriui buvo uždrausta naudotis Google Analytics (juolab, kad šiuo atveju buvo panaudota nepakankama sutikimo reklamjuostė). Kiek vėliau Nyderlandų ir Prancūzijos duomenų apsaugos institucijos susitarė ir taip pat nusprendė, kad (neapsaugotas) Google Analytics integravimas neatitinka GDPR. Galima daryti prielaidą, kad pavyzdžiu paseks ir kitos valstybės institucijos.
Mūsų rekomendacija: „Google Analytics“ naudokite tik gavę jūsų sutikimą arba ieškokite duomenų apsaugai palankių alternatyvų (pvz., „etracker“ arba „Matomo“).

3 neteisėta: IAB TCF neteisėta?

Belgijos duomenų apsaugos institucija taip pat sukėlė ažiotažą. Tai turėjo nuspręsti dėl IAB TCF standarto. Institucija nustatė, kad dabartinėmis aplinkybėmis IAB skaidrumo ir sutikimo sistema, taip pat IAB Europe, kaip standarto administracinė institucija, neatitinka įvairių BDAR sąlygų. IAB dabar suteiktas dviejų mėnesių laikotarpis „Veiksmų planui“ su siūlomais pakeitimais parengti. Siūlomi pakeitimai yra skirti parodyti, kaip galima pertvarkyti TCF, kad jis atitiktų BDAR. Nuo tada IAB Europe apskundė šį sprendimą. Daugiau informacijos pateikėme mūsų DUK .
Mūsų rekomendacija: jei neturite nieko bendra su internetiniu reklamavimu (pvz., el. prekyba ar įmonių svetainės), nenaudokite IAB TCF standarto. Jei negalite apsieiti be jo, dabar nereikėtų panikuoti, o palaukti ir pažiūrėti, kaip susiklostys situacija.

Tikslai ir slankikliai

Taip pat šio mėnesio naujiena yra galimybė pertvarkyti ir rūšiuoti tikslus: tiesiog „bakstelėkite“ įrašą ir perkelkite jį ten, kur jis turėtų pasirodyti.

Mūsų slankiklio funkcija taip pat nauja: vietoj to, kad pirmame sutikimo sluoksnio puslapyje būtų rodomi tikslai su keliais žymimaisiais laukeliais, dabar galite naudoti slankiklį. Tada lankytojas gali pasirinkti iš kelių pozicijų ir tuo pačiu metu įjungti ir išjungti kelis tikslus. Slankiklio nustatymus rasite paskyroje Meniu > Tikslai po tikslų sąrašu.

Daugiau naujų funkcijų ir pakeitimų

Kaip visada, šį mėnesį atlikome daug nedidelių funkcijų pakeitimų. Yra koregavimų kopijuojant CMP ir dizainus, naujos teisinio pagrindo saugojimo parinktys ir daugiau teksto parinkčių peržiūros vaizdams.


daugiau komentarų

Webinar Google Consent Mode v2
Nauja, vaizdo įrašus

Internetinis seminaras: „Google“ sutikimo režimas, v2

Internetinis seminaras „Google Consent Mode v2“ įvyko 2024 m. vasario 27 d. Webinaro PDF galite rasti čia ir atsisiųsti . Buvo diskutuojama šiomis temomis: apžvalga Visi kalba apie „Google Consent Mode v2“. Nuo 2024 m. kovo mėnesio „Google“ reikalaus, kad visose svetainėse ir programose būtų naudojamas 2 versijos „Google Consent Mode“. Tam svarbu turėti „Google“ […]
Digital Services Act
Teisingai

Ar Skaitmeninių paslaugų įstatymas (DSA) taip pat taikomas jūsų įmonei? Internetinės platformos turi papildomų įsipareigojimų

Skaitmeninių paslaugų įstatymas nustato papildomus skaidrumo reikalavimus internetinėms platformoms. Internetinės platformos apibrėžimas pagal DSA gali būti taikomas jūsų verslui. Dėl to jums gali tekti laikytis papildomų DSA skaidrumo reikalavimų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, ar jūsų verslas patenka į šią kategoriją ir kokių veiksmų galite imtis, kad atitiktumėte reikalavimus. Koks yra Skaitmeninių paslaugų įstatymo tikslas? Skaitmeninių […]