Pranešėjų programinė įranga
ES informatorių direktyva įmonėms
ES informatorių direktyva yra ES teisinė sistema, taikoma įmonėms ES viduje ir (arba) už jos ribų. Ji skirta padėti darbuotojams pranešti apie neetišką veiklą įmonėje. Svarbu: kadangi kiekviena ES valstybė narė yra atsakinga už tolesnį įgyvendinimą nacionaliniu lygmeniu, turėtumėte užtikrinti, kad laikotės jums taikomų teisės aktų reikalavimų. Ką tiksliai reiškia ES informatorių direktyva? Kas gali būti informatorius? Ir kaip galite užtikrinti, kad laikotės sutikimo consentmanager informatoriaus programinės įrangos?
Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie dabartinę informatorių politikos būseną, jos reikalavimus ir būsimas informatorių programinės įrangos funkcijas.
Kas yra ES informatorių direktyva?
ES informatorių direktyva (arba ES informatorių direktyva), taip pat žinoma kaip direktyva (ES) 2019/1937, yra teisės aktas, skirtas pagerinti pranešėjų apsaugą sukuriant saugią ir nuoseklią aplinką asmenims. Pranešėjai – tai žmonės, kurie praneša apie netinkamą elgesį darbo vietoje, o politikos tikslas – suteikti jiems galimybę tai daryti nebijodami atpildo.
Direktyvą Europos Sąjunga įvedė 2019 m. Kiekviena iš 27 ES valstybių narių iki 2021 m. gruodžio 17 d. turėjo įgyvendinti direktyvos reikalavimus į savo nacionalines teisines ir institucines sistemas.
consentmanager informatoriaus programinė įranga
Mūsų informatorių programinė įranga suteikia jūsų įmonei visus reikalingus įrankius ir lengvai naudojamą sistemą, kad galėtumėte lengvai laikytis ES informavimo apie pažeidimus direktyvos ir Whistleblower Protection Act (HinschG).
Kokias funkcijas siūlo consentmanager valdytojo informatoriaus programinė įranga?
Saugūs ir lengvai pasiekiami ataskaitų teikimo kanalai: mūsų informatorių programinė įranga siūlo saugius ir lengvai pasiekiamus ataskaitų teikimo kanalus. Pranešėjai turi specialią formą, kurią naudodami jie gali pranešti apie piktnaudžiavimą bet kuriuo metu ir iš bet kurios vietos.
- Paprasta vartotojo sąsaja: mūsų informatorių programinė įranga turi intuityvią ir patogią sąsają, kuri padeda pranešėjui per ataskaitų teikimo procesą. Tai apima aiškias instrukcijas, kaip pateikti ataskaitą, ir visus reikalingus dokumentus.
- Pranešėjų anonimiškumas: informatorių programinė įranga iš consentmanager suteikia galimybę pranešėjams pranešti anonimiškai. Jūsų tapatybė bus apsaugota viso pranešimo proceso metu, laikantis griežtų privatumo reikalavimų, nustatytų informatorių politikoje.
Saugus duomenų saugojimas: gali būti priskirti specialūs leidimai pasiekti pranešimus. Mūsų programinė įranga užtikrina, kad visi pranešimų ir pranešėjų duomenys būtų saugomi saugiai ir pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR) bei duomenų saugojimo reikalavimus, todėl prie šių duomenų turi prieigą tik įgalioti darbuotojai.
Taip veikia informatoriaus programinė įranga iš consentmanager
Pranešėjai gali lengvai pateikti ataskaitą naudodami internetinę formą, kurią galite įterpti į savo svetainę tiesiog nukopijuodami ir įklijuodami scenarijaus kodą. Arba galite pateikti savo darbuotojams QR kodus, kuriuos darbuotojai galėtų nuskaityti ir užpildyti formą neprisijungę. Šis lankstumas užtikrina, kad ataskaitas galima pateikti anonimiškai. Pateikti pranešimai pasiekiami tiesiogiai per consentmanager prietaisų skydelį, kur juos galima kruopščiai tvarkyti ir suskirstyti į kategorijas pagal apdorojimo būseną, pvz., kaip ką tik gauti, vykdomi arba jau išspręsti.
Dabartinė ES informatorių direktyvos padėtis
Įmonės, įsikūrusios ES valstybėse narėse ir turinčios ne mažiau kaip 50 darbuotojų, turi sukurti sistemą, užtikrinančią informatorių saugumą ir saugią bei teisės aktų reikalavimus atitinkančią pranešimų teikimo galimybę. Pažymėtina, kad įvairiose šalyse tikimasi tolesnių pokyčių, nes kiekviena Europos Sąjungos valstybė narė gali įvesti papildomus reikalavimus. 2023 m. liepos 2 d. įsigaliojęs Pranešėjų apsaugos įstatymas (HinschG) galioja įmonėms Vokietijoje.
Įsitikinkite, kad jūsų verslas ir toliau atitinka reikalavimus. Dabar nemokamai patikrinkite savo atitiktį consentmanager .
DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Nežinote, ar jums reikia informatorių programinės įrangos?
Čia surinkome dažniausiai užduodamus klausimus.
ES direktyva dėl pranešimo apie informatorius ir panašūs įstatymai daugelyje kitų šalių, pavyzdžiui, Vokietijos informatorių apsaugos įstatymas (HinschG), pranešėjams suteikia aukšto lygio apsaugą. Pranešus apie neteisėtus veiksmus, esate apsaugoti nuo keršto, pavyzdžiui, atleidimo, pažeminimo ar priekabiavimo. Jų tapatybė taip pat apsaugota, kad jie galėtų anonimiškai ir konfidencialiai pranešti apie piktnaudžiavimą. Tačiau apsaugos mastas gali skirtis priklausomai nuo taikomų įstatymų ir kitų teisės aktų, todėl praktiškai gali būti sunku užtikrinti visišką apsaugą. Pranešėjusiems patariama laikytis tinkamų pranešimų teikimo procedūrų ir bendradarbiauti su atitinkamomis institucijomis, kad būtų maksimaliai apsaugota. Be to, apsauga negali būti taikoma informatoriams, kurie padarė nusižengimą, apie kurį pranešta, arba dalyvavo jame, nes šie asmenys gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Pagal ES informatorių direktyvą, Europos Sąjungoje veikiančios organizacijos paprastai privalo sukurti informatorių sistemą, jei jos atitinka tam tikrus kriterijus. Visų pirma, įmonės, kuriose dirba ne mažiau kaip 50 darbuotojų, privalo sukurti vidinius ataskaitų teikimo mechanizmus. Įmonės taip pat turi pateikti aiškias instrukcijas, kaip darbuotojai gali pranešti apie netinkamą elgesį įmonėje ir kaip jie yra apsaugoti kaip pranešėjai. Tačiau tikslūs kriterijai ir reikalavimai įvairiose šalyse gali skirtis, todėl tikslios informacijos patartina pasiteirauti vietos valdžios institucijose.
Norėdami laikytis ES informatorių direktyvos, turėtumėte sukurti saugų ir lengvai prieinamą pranešimų teikimo kanalą. Šie kanalai yra pagrindinė priemonė darbuotojams ir suinteresuotosioms šalims pranešti apie netinkamo elgesio atvejus. Įmonės turėtų sukurti saugią aplinką, kuri skatintų asmenis reikšti susirūpinimą ir užtikrinti, kad pranešimai gali būti pateikiami nebijant keršto. Šie ataskaitų teikimo mechanizmai atlieka pagrindinį vaidmenį skatinant skaidrumą ir atskaitomybę organizacijose, leidžiant laiku nustatyti ir išspręsti problemas, kurios kitu atveju nebūtų sprendžiamos.
Atminkite, kad negalime teikti teisinės konsultacijos. Kai kurie šių DUK punktai laikui bėgant taip pat gali keistis arba teismų juos interpretuoti skirtingai. Štai kodėl visada turėtumėte pasikonsultuoti su savo advokatu!