Rugpjūčio 7 d. Lenkijos duomenų apsaugos institucijos (UODO) prezidentas kartu su kitais institucijos nariais ir išorės ekspertais surengė seminarą , skirtą padėti įmonėms tai įgyvendinti savo verslo procesuose. Svarbiausi diskusijos punktai apibendrinti čia:
Pranešėjo apibrėžimo išplėtimas
Seminaro metu buvo išaiškinta, kad pranešėjo tapatybė neapsiriboja jo vardu ir pavarde . Tapatybė taip pat apima visus duomenis, kurie gali netiesiogiai identifikuoti pranešėją, pavyzdžiui, jo darbo vietą.
Ataskaitų, kurias galima pateikti, tipai
Buvo iškelta klausimų, kokia forma gali būti pateikiamos ataskaitos ir ar priimtini žodiniai bendravimo būdai, tokie kaip telefono skambučiai, nors ir yra prieštaringi. Tačiau svarbu, kad informatoriai, nepaisant pranešimo tipo, būtų tikri, kad jų tapatybei nekils pavojus.
Daugiau aiškumo dėl asmens duomenų saugojimo laikotarpio
Paskaitoje taip pat buvo kalbama apie aiškias duomenų saugojimo procedūras, nes Pranešėjų apsaugos įstatymas šioje srityje kelia neaiškumų. Kiekvienai ataskaitai apie pažeidimą apskaičiuotas saugojimo laikotarpis gali skirtis priklausomai nuo pranešto pažeidimo, todėl organizacijoms sunku pritaikyti nuoseklius procesus.
Ką galite padaryti dabar
Jei jūsų įmonė veikia ES valstybėse narėse ir joje dirba daugiau nei 50 žmonių , turite sukurti saugų ir konfidencialų informavimo apie pažeidimus kanalą .
„ consentmanager “ informatorių programinė įranga siūlo visapusišką pagalbą siekiant laikytis ES informatorių direktyvos, įskaitant:
- Saugus ir anoniminis ataskaitų saugojimas
- Įeinančių pranešimų valdymas
- Saugių ataskaitų teikimo kanalų sukūrimas
Pradėkite čia , mūsų specialioje informatorių programinės įrangos puslapyje.