Teisingai

Slapukų sutikimo reklamjuostė, skirta Šveicarijai


baltas kryžius raudoname fone

Šveicarijoje naujasis duomenų apsaugos įstatymas (DSG) galioja nuo 2020 m. rugsėjo 25 d. Tai atneša daug naujovių. Čia yra trumpa ištrauka to, kas svarbu svetainėms.

Ar svetainė turi turėti sutikimo sluoksnį / slapukų reklamjuostę?

Slapukai apibrėžti Šveicarijos teisės aktų 45c str. b) pagal Šveicarijos telekomunikacijų aktą (TCA). Pagal šį reglamentą interneto svetainių operatoriai Šveicarijoje privalo informuoti svetainės vartotojus apie slapukų naudojimą ir jų paskirtį bei informuoti svetainės vartotojus, kad jie gali atsisakyti šio tvarkymo. 45c str. b FMG nenumato jokių specialių formalių reikalavimų informavimo prievolei, todėl pagal doktriną informavimo prievolę dažniausiai galima įvykdyti pridedant nuorodą į slapukus, pvz., duomenų apsaugos deklaracijoje.

Nepaisant šios teisinės situacijos, Šveicarijos svetainių operatoriams vis tiek rekomenduojama naudoti sutikimo sluoksnį / slapukų reklamjuostę dėl šių priežasčių:

  • Šveicarijos duomenų apsaugos institucija Federalinis duomenų apsaugos ir informacijos komisaras (FDPIC) laikosi nuomonės, kad bent jau gavus ypač jautrius asmens duomenis ar asmenybės profilius naudojant slapukus, atitinkamų svetainės naudotojų turi būti iš anksto aiškiai paklausta, kai jie lankosi svetainėje. svetainėje, ar sutinkate su tokiu tvarkymu. Ši FDPIC nuomonė nėra teisiškai privaloma; Vis dėlto sutikimo reklamjuostės / slapukų reklamjuostės naudojimas galėtų sumažinti bet kokią teisinę riziką.
  • Šveicarijos svetainės, skirtos ne tik Šveicarijos, bet ir ES naudotojams ir kurios ypač Žmonės ES, siūlantys prekes ar paslaugas, bet kokiu atveju turi laikytis (griežtesnių) ES slapukų naudojimo standartų.

Kokia minimali informacija turi būti pateikta?

Kaip paaiškinta pirmiau, pagal Šveicarijos įstatymus slapukų sluoksnis nėra privalomas, bet patartina. Galima daryti prielaidą, kad pačiame slapukų sluoksnyje turėtų pakakti trumpos nuorodos į slapukų naudojimą ir nuorodos į tolesnę informaciją duomenų apsaugos deklaracijoje.

Pagal 45c str. reikalavimus lit. b FMG svetainės naudotojams (i) informuoti apie slapukų naudojimą ir jų paskirtį bei ii) nurodo, kad gali atsisakyti atitinkamo tvarkymo.

Kaip galima įvykdyti prievolę nurodyti atsisakymo galimybę, priklauso nuo atitinkamo duomenų tvarkymo tipo ir aplinkos. Dažniausiu slapukų apdorojimo atveju svetainėje pakanka nurodyti svetainės naudotojams, kad jie gali koreguoti slapukų apdorojimą savo interneto naršyklėje, atitinkamai sukonfigūruodami programą, o tai turėtų būti trumpai aprašyta bendrai. terminai. Tai taip pat taikoma duomenų apdorojimo technologijai; vartotojai turėtų apytiksliai suprasti, kas vyksta. Tiek, kiek slapukų naudojimas yra privalomas norint naudoti pasiūlymą ar pasiūlymo dalį (nes kitu atveju pasiūlymas nebeveiktų tinkamai), turėtų pakakti informuoti vartotoją ir nurodyti, kad jis gali naudotis tik svetaine. (su visomis funkcijomis), jei leidžia slapukus. Tokiu atveju galite visiškai atsisakyti naudotis svetaine arba jos funkcionalumas yra ribotas.

Ar reikia pasirinkti, atsisakyti, ar tai yra tik pareiga teikti informaciją?

45c str. b FMG paprastai siūlo atsisakymo sprendimą. Tačiau dėl tų pačių priežasčių, kaip ir atsakant į pirmąjį klausimą, vis tiek rekomenduojama naudoti pasirinkimo sprendimą.


daugiau komentarų

Webinar mit Google: Google Consent Mode v2 verstehen und nahtlos integrieren
vaizdo įrašus

Internetinis seminaras su „Google“: Google Consent Mode v2“ supratimas ir sklandus integravimas

Dėl didelės informacijos apie naujų Google Consent Mode v2“ reikalavimų nustatymą ir įgyvendinimą paklausos, consentmanager kartu su „Google“ surengė dar vieną internetinį seminarą šia tema 2024 m. birželio 12 d. Webinaras vyko vokiečių kalba. Ar pasiilgai? Jokiu problemu! Webinaro PDF galite rasti čia ir atsisiųsti . Dennisas Gingele’as iš Google ir Jan Winkler iš consentmanager […]
Nauja

2024-05-05 naujienlaiškis

Nauja „Slack“, „MS Teams“ ir kt Su dabartiniu atnaujinimu sistemoje dabar pasiekiama nauja „Slack“, „MS Teams“, „Zapier“ ir „n8n“ integravimo funkcija. Funkcija patogiai praneša jums Slack, Teams ar bet kuriame kitame įrankyje apie svarbius pakeitimus ir naujienas (pvz., rasta naujų slapukų) jūsų CMP paskyroje. Jums nebereikia aktyviai prisijungti prie CMP, kad patikrintumėte, ar yra naujinimų. […]