Teisingai

Slapukų sutikimo reklamjuostė, skirta Šveicarijai


baltas kryžius raudoname fone

Šveicarijoje naujasis duomenų apsaugos įstatymas (DSG) galioja nuo 2020 m. rugsėjo 25 d. Tai atneša daug naujovių. Čia yra trumpa ištrauka to, kas svarbu svetainėms.

Ar svetainė turi turėti sutikimo sluoksnį / slapukų reklamjuostę?

Slapukai apibrėžti Šveicarijos teisės aktų 45c str. b) pagal Šveicarijos telekomunikacijų aktą (TCA). Pagal šį reglamentą interneto svetainių operatoriai Šveicarijoje privalo informuoti svetainės vartotojus apie slapukų naudojimą ir jų paskirtį bei informuoti svetainės vartotojus, kad jie gali atsisakyti šio tvarkymo. 45c str. b FMG nenumato jokių specialių formalių reikalavimų informavimo prievolei, todėl pagal doktriną informavimo prievolę dažniausiai galima įvykdyti pridedant nuorodą į slapukus, pvz., duomenų apsaugos deklaracijoje.

Nepaisant šios teisinės situacijos, Šveicarijos svetainių operatoriams vis tiek rekomenduojama naudoti sutikimo sluoksnį / slapukų reklamjuostę dėl šių priežasčių:

  • Šveicarijos duomenų apsaugos institucija Federalinis duomenų apsaugos ir informacijos komisaras (FDPIC) laikosi nuomonės, kad bent jau gavus ypač jautrius asmens duomenis ar asmenybės profilius naudojant slapukus, atitinkamų svetainės naudotojų turi būti iš anksto aiškiai paklausta, kai jie lankosi svetainėje. svetainėje, ar sutinkate su tokiu tvarkymu. Ši FDPIC nuomonė nėra teisiškai privaloma; Vis dėlto sutikimo reklamjuostės / slapukų reklamjuostės naudojimas galėtų sumažinti bet kokią teisinę riziką.
  • Šveicarijos svetainės, skirtos ne tik Šveicarijos, bet ir ES naudotojams ir kurios ypač Žmonės ES, siūlantys prekes ar paslaugas, bet kokiu atveju turi laikytis (griežtesnių) ES slapukų naudojimo standartų.

Kokia minimali informacija turi būti pateikta?

Kaip paaiškinta pirmiau, pagal Šveicarijos įstatymus slapukų sluoksnis nėra privalomas, bet patartina. Galima daryti prielaidą, kad pačiame slapukų sluoksnyje turėtų pakakti trumpos nuorodos į slapukų naudojimą ir nuorodos į tolesnę informaciją duomenų apsaugos deklaracijoje.

Pagal 45c str. reikalavimus lit. b FMG svetainės naudotojams (i) informuoti apie slapukų naudojimą ir jų paskirtį bei ii) nurodo, kad gali atsisakyti atitinkamo tvarkymo.

Kaip galima įvykdyti prievolę nurodyti atsisakymo galimybę, priklauso nuo atitinkamo duomenų tvarkymo tipo ir aplinkos. Dažniausiu slapukų apdorojimo atveju svetainėje pakanka nurodyti svetainės naudotojams, kad jie gali koreguoti slapukų apdorojimą savo interneto naršyklėje, atitinkamai sukonfigūruodami programą, o tai turėtų būti trumpai aprašyta bendrai. terminai. Tai taip pat taikoma duomenų apdorojimo technologijai; vartotojai turėtų apytiksliai suprasti, kas vyksta. Tiek, kiek slapukų naudojimas yra privalomas norint naudoti pasiūlymą ar pasiūlymo dalį (nes kitu atveju pasiūlymas nebeveiktų tinkamai), turėtų pakakti informuoti vartotoją ir nurodyti, kad jis gali naudotis tik svetaine. (su visomis funkcijomis), jei leidžia slapukus. Tokiu atveju galite visiškai atsisakyti naudotis svetaine arba jos funkcionalumas yra ribotas.

Ar reikia pasirinkti, atsisakyti, ar tai yra tik pareiga teikti informaciją?

45c str. b FMG paprastai siūlo atsisakymo sprendimą. Tačiau dėl tų pačių priežasčių, kaip ir atsakant į pirmąjį klausimą, vis tiek rekomenduojama naudoti pasirinkimo sprendimą.


daugiau komentarų

Webinar Google Consent Mode v2
Nauja, vaizdo įrašus

Internetinis seminaras: „Google“ sutikimo režimas, v2

Internetinis seminaras „Google Consent Mode v2“ įvyko 2024 m. vasario 27 d. Webinaro PDF galite rasti čia ir atsisiųsti . Buvo diskutuojama šiomis temomis: apžvalga Visi kalba apie „Google Consent Mode v2“. Nuo 2024 m. kovo mėnesio „Google“ reikalaus, kad visose svetainėse ir programose būtų naudojamas 2 versijos „Google Consent Mode“. Tam svarbu turėti „Google“ […]
Digital Services Act
Teisingai

Ar Skaitmeninių paslaugų įstatymas (DSA) taip pat taikomas jūsų įmonei? Internetinės platformos turi papildomų įsipareigojimų

Skaitmeninių paslaugų įstatymas nustato papildomus skaidrumo reikalavimus internetinėms platformoms. Internetinės platformos apibrėžimas pagal DSA gali būti taikomas jūsų verslui. Dėl to jums gali tekti laikytis papildomų DSA skaidrumo reikalavimų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, ar jūsų verslas patenka į šią kategoriją ir kokių veiksmų galite imtis, kad atitiktumėte reikalavimus. Koks yra Skaitmeninių paslaugų įstatymo tikslas? Skaitmeninių […]