Nauja

Sutikimo sluoksnių reikalavimai (LFD Žemutinė Saksonija)


nešiojamas kompiuteris ant medinio stalo

Žemutinės Saksonijos valstijos duomenų apsaugos komisaras paskelbė naujas gaires ir instrukcijas, kaip turėtų atrodyti reikalavimus atitinkantis sutikimo sluoksnis. Čia apibendrinama svarbiausia informacija.

Daugelis sutikimo įrankių neatitinka reikalavimų

Pirma, LDF supranta, kad daugelis GDPR įrankių vis dėlto nėra suderinami su GDPR. Sutikimo valdymo įrankio naudojimas paprastai leidžia svetainei atitikti reikalavimus, tačiau svetainės operatorius turi tinkamai sukonfigūruoti įrankį.

Praktinis patarimas: numatytieji sutikimo valdytojo nustatymai jau nustatytos į rekomenduojamas reikšmes. Jei nesate tikri, kaip nustatyti mūsų įrankį, tiesiog naudokite numatytuosius nustatymus.

Duomenų netvarkoma prieš sutikimą

LDF taip pat dar kartą pabrėžia, kad duomenų tvarkymas, ty slapukų nustatymas ir trečiųjų šalių paslaugų teikėjų iškvietimas, gali būti vykdomas tik gavus sutikimą.

Praktinis patarimas: naudokite mūsų slapukų tikrinimo programos atitikties testą, kad nustatytumėte, ar slapukai nėra nustatomi be sutikimo.

Informacija sutikimo sluoksnyje

Be to, LDF dar kartą išaiškina, kuri informacija priklauso sutikimo sluoksniui, kad būtų gautas atitiktis sutikimui. Tai visų pirma:

  • atsakingo asmens tapatybę,
  • tvarkymo tikslais,
  • tvarkomus duomenis,
  • išimtinai automatizuoto sprendimo ketinimas (22 str. 2 d. c p.) ir
  • ketinimas perduoti duomenis trečiosioms šalims (49 str. 1 d. sakinys 1 pap. a)

Taip pat aiškiai nurodyta, kad tikslai turi būti konkretūs. Tokios formuluotės kaip „naršymo patirties gerinimas“ arba „rinkodara, analizė ir personalizavimas“ nėra pakankamas.

Tas pats pasakytina ir nurodant partnerius: Nepakanka pasakyti, kad „partneriai“ tvarkys duomenis – visi partneriai taip pat turi būti įvardinti atskirai.

Praktinis patarimas: sutikimo valdytojas jau pateikia daugumą reikiamų duomenų, tačiau turėtumėte patikrinti, ar tikslai yra pakankamai konkrečiai įvardinti jūsų taikymo sritims.

Vienareikšmiškas sutikimas ir stumdymas

Galiausiai LFD aiškiai nurodo, kad mygtukas turi būti aiškiai suprantamas ir aiškiai pažymėtas. Mygtuko „Gerai“ čia nepakanka, o „Priimti viską“ taip pat gali būti per daug neaišku (jei tekstas netinkamai apibūdina, kas priimta).

Tuo pat metu LFD aiškiai nurodo, kad vadinamieji „PUR modeliai“ (priimkite reklamą arba užsiprenumeruokite) gali atitikti reikalavimus.

LFD taip pat nurodoma, kad neleidžiami vadinamieji blyksniai arba tamsūs raštai. Esmė ta, kad vartotojas sąmoningai ar nesąmoningai verčiamas priimti sprendimą ir taip pažeidžiamas „laisvas pasirinkimas“. Taip jau būna, jei, pavyzdžiui, atmetimo mygtukas sukurtas kitaip (mažiau ryškus) arba atmesti galima tik paspaudus „Nustatymai“ ar pan.

Praktinis patarimas: visada naudokite du mygtukus (priimti ir atmesti) ir aiškiai juos suformuluokite.

Visą LFD Žemutinės Saksonijos ataskaitą galite rasti čia .


daugiau komentarų

New regulations US 2024
Teisingai

Nauji JAV privatumo įstatymai įsigalios 2024 m.: atnaujinkite JAV taikomus privatumo nustatymus

Jungtinėse Valstijose nauji duomenų apsaugos įstatymai įsigalios antroje 2024 m. pusėje – Floridoje, Teksase, Oregone ir Montanoje . Įmonės, veikiančios šiose valstijose arba turinčios klientų šiose valstijose, turi peržiūrėti savo duomenų apsaugos praktiką, kad užtikrintų, jog laikomasi naujų duomenų apsaugos įstatymų. Kad šis procesas būtų jums lengvesnis, šiame straipsnyje pirmiausia paaiškinsime, kur jūsų prietaisų skydelyje […]
Generolas, Nauja

consentmanager Tool Spotlight“: integravimo parinktys CMP prietaisų skydelyje

Šio mėnesio „Tool Spotlight“ programoje atidžiau pažvelgsime į integravimo funkcijas , kurias rasite consentmanager CMP informacijos suvestinėje. Tai yra ilgo kūrimo darbo tarp consentmanager ir atitinkamų įrankių rezultatas, o tai reiškia, kad galime pasiūlyti savo vartotojams galimybę suaktyvinti integraciją paprastu spustelėjimu tiesiai savo CMP prietaisų skydelyje. Naujausios parinktys apima 2 versijos Google Consent Mode integravimą, […]